הסיפור שלנו

קצת על מילוטל

סיפור על אדמה ורב תרבותיות

סיפורה של מילוטל שזור בסיפורו של הגליל, על אנשיו החמים והמנעד התרבותי שמרכיב אותו, ועל האדמה החקלאית והפורה שהיוותה כר להתפתחות תעשיות ישראליות רבות.
בקניית המפעל קסמה לג׳וואד ההזדמנות העסקית והאתגר המקצועי, אך יותר מכך– החיבור של מפעל מילוטל לאדמה, לחקלאים ולתושבי הגליל היווה מוקד משיכה ערכי עבורו.
בקניית המפעל דאג ג׳וואד להמשך פרנסתם של כ-100 עובדים ומשפחות מרחבי הגליל, הבאים מפסיפס תרבותי מגוון – יהודים, ערבים, דרוזים, נוצרים ובדואים.
פועלים כולם כמשפחה אחת מלוכדת שבראשה שדרה ניהולית עם ערכי סטארט- אפ ורוח יזמית שמחלחלת לכל עובדי המפעל.
כהמשך ישיר לחיבור זה, מחזקים במפעל את הקשר האישי עם החקלאים
והמגדלים בכל הארץ, מקפידים על בחירת זני היבול הטובים ביותר, מפתחים
תהליכי גידול אקולוגיים וברי-קיימא, ומתחייבים לבסס תמיד את התוצרת על
גידול ישראלי בלבד.

אודות החברה

חברת מילוטל הינה יצרנית ומשווקת מובילה של צ׳יפס וירקות קפואים אחרים.
החברה, שנוסדה בשנות השמונים של המאה שעברה כחלק ממפעלי מילואות של הקיבוצים והייתה במשך מספר שנים בבעלות קבוצת פישמן, נרכשה בשנת 2018 ע״י ג'אווד אגבריה והושקעו בה כ-15 מליון ש״ח במפעל מחודש. כיום מונה החברה 75 עובדים.
החברה פעילה הן בשוק המוסדי – לשפים מקצועיים ולמסעדות איתם היא עובדת בשיתוף פעולה על מנת לענות על צרכיהם המדוייקים, והן בשוק הקמעונאי ברשתות השיווק, שם המטרה המיידית היא להביא את הצ'יפס האהוב מהמסעדות הביתה.
תחת ההנהלה החדשה משנה מילוטל את פניה מחברה תפעולית לחברה שיווקית ששמה לה למטרה להיות חברה מובילה במקצועיות ובחדשנות טכנולוגית בתחום הקפואים ובפרט צ'יפס קפוא.

מחלקת המחקר והפיתוח במילוטל מובילה אג׳נדה של פיתוח מוצרים חדשים לשוק הישראלי, לצד ערכים של איכות, חדשנות ושירותיות, שמה לעצמה מילוטל מטרה לעודד
חקלאות ישראלית והקפדה על כל שלב הייצור מהשדה לצלחת.

מילוטל בוחרת עם אילו חקלאים לעבוד, מהם זני תפו"א המתאימים ביותר, מתי הכי נכון לקטוף אותם ומה הדרך הנכונה לטפל בהם ולארוז אותם.

כתבו עלינו

הקודם
הבא